Witamy na stronach L-earn.net
Zamów Newsletter
e-mail
              Zakupy                  
ZAINWESTUJ W SIEBIE!


Zaloguj się
Login
Hasło
Nasze menu
Ponad 500 artykułów - patrz Działy i pod-działy
------------------
Nowości i kronika
WPROWADZENIE (strona główna)
English summary
Rozwój osobisty
Książki Anny
Wybrane artykuły Anny
Listy do Anny
Pomoce motywacyjne
Archiwum DobryTydzień
Zamów Dobry TYdzień
Świat uczuć
Organizacja siebie=efektywność
Zarządzanie wiedzą
O myśleniu
Sprawności umysłowe
NLP
Relaks, zdrowie, ćwiczenia
Uczenie się
Kursy, seminaria,... >>>
e-Biznes
ePraca
Prezenty !
Polecamy
Różne
Rozrywka
Linki
Mój blog
Księga Gości
Stopka
  Nauka języków przez Internet i telefon


Nauka języków przez Internet, telefon, ...

W artykule Pomoce techniczne w nauce własnej wspomniałem o tytułowej możliwości, ale tamten artykuł powstał prawie 2 lata temu, więc wypada dodać trochę nowszych informacji...

E-learning
to przyszłość, która dla Ciebie może rozpocząć się już dzisiaj!

Parę słów wstępu o e-learningu ogólnie na przykładzie nauki języków.

W trakcie internetowych kursów uczniowie chwalą tę formę nauki, gdyż uczą się, kiedy mają to ochotę i czas. I to niezależnie czy mieszkasz w mieście, miasteczku czy na wsi. Dzięki Internetowi będziesz się uczyć z lektorami lub
native speakerami, który mieszkają np. w Anglii lub Rosji!

Ta forma nauki sprawdziła się także w tych firmach, w których pracownicy mają dostęp do Internetu. Dzięki niemu nie musza tracić cennego czasu na dojazd na kurs lub dodatkowe lekcje. Zwłaszcza można poprawić swoje kompetencje w języku pisanym, który jest często wykorzystywany na takich stanowiskach w firmie, jak np. asystentki, sekretarki czy też wśród osób opracowujących oferty, umowy, itp.
Nauka online opiera się na dialogu, podobnie jak na lekcjach "na żywo". Różnica polega na tym, iż jest to dialog pisany. Wbrew pozorom ma to wiele zalet. Po pierwsze: nauczyciel zmusza nas, abyśmy pisali możliwie szybko i bez większego zastanowienia. Dzięki temu produkowane przez nas zdania są zbliżone do tych, które byśmy wypowiedzieli na tradycyjnych zajęciach. Tu jednak nauczyciel ma inną rolę do spełnienia. Otóż jego zadaniem jest nie tylko przeprowadzenie pisemnej konwersacji, lecz także jej poprawienie i wyjaśnienie przyczyn popełnionych błędów. Dzięki temu dowiadujesz się nie tylko, w którym miejscu popełniłeś błąd, ale zyskujesz wiedzę, o tym dlaczego taki błąd został popełniony, gdzie leży jego przyczyna oraz gdzie szukać rozwiązania.

Jak to działa - na przykładzie oferty pewnej firmy:

Po wykupieniu pewnej ilości lekcji i zalogowaniu się na swoje konto, otrzymujesz dostęp do panelu konwersacji w danym języku.
Piszesz list do swojego nauczyciela z propozycją terminu kolejnych zajęć. Dzień oraz godzinę spotkania ustalasz w porozumieniu z lektorem.
Po tych uzgodnieniach lektor umieszcza na serwerze materiały na Twoją pierwszą lekcję. Ty - również po zalogowaniu się na konto - pobierasz te materiały, opracowujesz i przygotowujesz się do konwersacji.
W wyznaczonym dniu i o ustalonej godzinie logujesz się na swoje konto i na panelu wewnętrznego czata przeprowadzana jest konwersacja z lektorem, w oparciu o opracowane materiały. Na Twoje życzenie lekcja może odbyć się tylko w języku obcym.
Po zakończeniu konwersacji lektor poprawia popełnione przez Ciebie błędy i opatruje je stosowanym komentarzem. Zapis z rozmowy wraz z komentarzem nauczyciela, będziesz mógł przeczytać / pobrać po zalogowaniu się na swoje konto.
Następnie ustalasz wraz z nauczycielem termin kolejnego spotkania i otrzymujesz kolejne materiały.

Istnieje prawie tyle serwisów internetowych poświeconych nauce języków, ile jest firm tym się zajmujących - czyli bardzo dużo. 
Poniżej skrótowy przegląd ofert. Zainteresowani powinni sięgnąć po szczegóły do odpowiednich stron internetowych.

W zakresie języka angielskiego, który zdominował świat i nasze potrzeby, polecaną stroną jest
http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish, czyli serwis BBC, gdzie znajdziecie wiele kursów, terminarzy audycji i ciekawostek.
Oprócz słuchania audycji w radio i przez Internet dostępne są w sieci lekcje angielskiego różnych poziomów.

Przykładowo, by nauka była łatwa i przyjemna (wybór):
*Grammar Zone- Kurs angielskiego, w którym zawiłości gramatyki poznajemy przy pomocy anegdot, dowcipów... i wierszy.
*Pop Grammar- Kurs, w którym uczymy się gramatyki przy dźwiękach muzyki ze słów popularnych przebojów.
*Dictionary Update- językowe aktualności: nowe słowa, których nie ma jeszcze w słowniku i stare, które nabierają nowego znaczenia.
*Modal Café- czasowniki modalne z dialogów w internetowej kawiarni, w której komputer pomaga nam uczyć się gramatyki.
*Get That Job!- lekcje, które wyjaśniają, co zrobić, żeby jak najlepiej zaprezentować się przed potencjalnym pracodawcą.
*Buzzwords- czyli modne i często używane słowa i zwroty, od których aż brzęczy w uszach...

Lekcje przekazywane są na różne sposoby.
Audycje radiowe są nadawane w programie 1 Polskiego Radia o godz. 8.33 i 21.25 oraz w rozgłośniach regionalnych PR. Częstotliwości podane są na
http://www.bbc.co.uk/polish/frequency/story/2004/01/040127_pr_rebroadcasters.shtml

Sieć komórkowa Idea umieszcza (ła) te lekcje w swym portalu komórkowym Świat Idei
http://wap.idea.pllubhttp://bbc.idea.pl

Można też wysłuchać tych audycji przez telefon pod numerem 509 555 555 (wszystkie sieci).
Pełna wersja lekcji ("Polish Your English") jest też do obejrzenia na
www.gazeta.pl/edukacja oraz drukowana w Gazecie Wyborczej.

Język Angielski Online (
http://www.englishonline.republika.pl )
 - strona ta poświęcona jest osobom, które pragną pogłębić wiedzę z języka angielskiego oraz poznać kulturę i obyczaje krajów anglojęzycznych. Można tu znaleźć bieżące informacje o konkursach, kącik czytelniczy, ćwiczenia gramatyczne oraz stronę polecającą ciekawe podręczniki i interesujące linki.

easyENG - podstawy gramatyki angielskiej ( http://www.easyeng.of.pl ) - witryna zawiera podstawowe informacje o gramatyce.

Anglista.org ( http://www.anglista.org/forum/portal.php
- można na tej stronie podyskutować po angielsku, znaleźć pomoc w nauce, poczytać dowcipy po angielsku, zapytać o problemy gramatyczne.

http://www.jezykiobce.pl/jezykiobce/

Rozbudowany serwis z programami nauczania, ale i rozmówkami i kursami dla początkujących, nauką żywego języka z filmami wideo, przygotowaniem do matury i egzaminu na studia.
Zwycięzca testu dwutygodnika Komputer Świat w kategorii cena/jakość -
"Dla osób, które nie znają języka, a chcą go poznać na tyle, by móc porozumiewać się podczas pobytu za granicą, program może być bardzo przydatny właśnie jako rozmówki. Angielski w pigułce zawiera dużo ćwiczeń i to bardziej urozmaiconych niż w pozostałych programach." 
Także inne języki.

www.ling.pl - największy darmowy internetowy zbiór słowników on-line w Polsce.

W sieci istnieje wiele ciekawych i pożytecznych słowników on-line.

Najwięcej jest poświęconych językowi angielskiemu, oprócz ww. np.:
http://home.agh.edu.pl/~polak/slownik/
http://www.dict.pl/plen
http://www.ectaco.pl/

Przykładowy słownik języka angielskiego: http://www.scit.wlv.ac.uk/~jphb/american.html
Słownik polsko<>niemiecki:
http://www.dep.pl/plde, francusko <> angielski:
http://humanities.uchicago.edu/orgs/ARTFL/forms_unrest/FR-ENG.html, włosko <> polski: http://www.wloski.com/, wegiersko <> polski:http://www.szotar.polonia.hu/slownik.php, itd.

Istnieją multisłowniki, np. http://europa.eu.int/eurodicautom/Controller , który umożliwia przetłumaczenie słowa pomiędzy każdym z następujących języków: duński, holenderski, angielski, fiński, francuski, niemiecki, grecki, włoski, włoski, łaciński, portugalski, hiszpański i szwedzki.

Podobnie na http://www.slowniki.seda.pl znajdziemy 9 słowników polsko-języcznych oraz języczno-polskich. Dostępne języki to: angielski, niemiecki, francuski, czeski, hiszpański, indonezyjski, rumuński, słowacki oraz włoski. Każdy słownik posiada wygodną wyszukiwarkę, która pomoże Ci szybko odnaleźć szukany wyraz.
Szybki dostęp do słowników możemy zapewnić sobie przez zainstalowanie w przeglądarce tzw. toolbar'a netsprint.pl lub onetu.pl - patrz np. OnetPilot
http://pilot.onet.pl/opcje?action=instalacja 

Portale mają zawsze coś do zaoferowania w zakresie języków. Oprócz katalogów stron www poświęconych językom znajdziemy wyspecjalizowane podserwisy, w Onecie patrz np. http://supermemo.onet.pl/index.net?Action=20003&GCID=4473
lub
http://portalwiedzy.onet.pl/tlumacz.html 

 

Angielski przez komórkę i e-mail

Ponieważ telefon komórkowy towarzyszy Ci zawsze i wszędzie, łatwo znajdziesz czas na naukę. Oferta dotyczy zwłaszcza nauki słówek. Systematyczna i regularna nauka słówek, to najprostsza metoda na polepszenie znajomości języka. Teraz możesz wreszcie stopniowo i bez większego wysiłku poszerzyć swoje słownictwo!

www.nauka.pl

Dzięki Nauka.pl można uczyć się kilku języków obcych w różnych formach, z których korzysta ponad 50 tysięcy internautów.
Serwis, oprócz "zwykłych" kursów on-line posiada centrum sms:
http://www.sms.nauka.pl/
Miesięczna nauka języków na telefon - za 9 zł (+ VAT) - dostaniesz 29 lekcji SMSem.

Np. w usłudze Word4u każdy może codziennie otrzymywać SMS-a, zawierającego jedno wyrażenie oraz przykład jego zastosowania. W ten sposób łatwo zapamiętać nowo poznane słówka. Po miesiącu nauki uczeń otrzyma SMS-a z adresem strony www do osobistego testu, sprawdzającego opanowanie materiału.

Znalazłem taką informację (ale nie sprawdzałem):
Kurs angielskiego dla początkujących za darmo!
Przez cały czas trwania kursu bieżące lekcje będą udostępniane za darmo (tylko archiwum lekcji będzie kosztowało symbolicznego SMSa).

Kurs zawiera obszerne, cotygodniowe lekcje, składające się z:
- czytanki z nowym słownictwem,
- objaśnianych po polsku zasad gramatycznych,
- dodatkowych informacji, np. opisu i słownictwa typowych zdarzeń sytuacyjnych,
- szeregu ćwiczeń utrwalających wiedzę.

Na początku każdego miesiąca będą udostępniane kursantom przetłumaczone słówka na najbliższe 4 tygodnie lekcji. Poza tym, publikowana jest specjalna strona, dzięki której będziecie mogli uczyć się wymowy.
Jak się zapisać - patrz szczegóły na stronie.

Podobne kursy są dostępne dla niemieckiego i francuskiego (trzeba sprawdzać, bo sytuacja jest zmienna).

Oferowane są też codzienne darmowe lekcje Business English.

Czy wiesz, że maturę najlepiej zdają ci, którzy uczą się systematycznie? Zamów serwis przygotowujący do matury z języka angielskiego, a codziennie dostaniesz krótką informację gramatyczną, a także słowo - wszystko wybrane na podstawie AUTENTYCZNYCH testów maturalnych.

Dostępne kursy:
American slang, angielski-czasowniki, angielski-phrasale, angielski-idiomy, Business English, angielski-słówka, angielski-matura,.
Istnieją podobne zestawy dla języka niemieckiego i dla francuskiego (mniej pozycji).
W usłudze Word4u - dostępna jest nauka angielskiego mailem.

www.mnemonius.com

Mnemonius - kurs językowy w komórkach obsługujących aplikacje Java lub posiadających przeglądarkę WAP.
Możesz uczyć się w trybie off-line instalując w telefonie aplikację Java z wybranym kursem lub w trybie on-line korzystając z serwisu dostępnego przez telefon z WAP.

Do wyboru są kursy na różnych poziomach, zawierające po kilka tysięcy haseł. Są one prezentowane w kolejności częstości ich używania w żywym języku. Każde hasło prezentowane jest wielokrotnie w odpowiednich odstępach. Ucząc się sam dokonujesz oceny ich znajomości. Na tej podstawie dobierane są dni powtórek zgodnie z zasadą, że słabiej znane hasła powtarzasz częściej a te lepiej znane rzadziej (metoda przejęta z "Supermemo"). Przed kupnem wypróbuj kurs demo za darmo.

Przykładowe kursy:
Basic English
Kurs zawiera 3 600 haseł a jego ukończenie ułatwi rozumienie zwrotów i wyrażeń z takich dziedzin jak: nauka, praca, życie rodzinne, itp. Kurs oparty jest na następującej zasadzie: hasło do nauki prezentowane jest w języku angielskim, a jego znaczenie jest podane w języku polskim. Dodatkowo do każdego hasła dołączony jest przykład jego wykorzystania w języku angielskim.
Cena: Abonament 12 miesięcy w promocji: 59.00 zł.

Lower Intermediate English
Kurs obejmuje ponad 5 500 haseł. Kurs opiera się na następującej zasadzie: objaśnienie nowego, angielskiego hasła podane jest w języku angielskim. Dodatkowo dla każdego hasła podany jest przykład jego wykorzystania w języku angielskim.
Cena: Abonament 12 miesięcy w promocji: 59.00 zł.

Intermediate English
5600 haseł na tym poziomie pozwoli swobodnie posługiwać się terminologią z dziedzin takich jak: ekonomia, polityka, biznes. Abonament 12 miesięcy w promocji: 59.00 zł (zamiast 69.00 zł).

Upper Intermediate English
- patrz szczegóły na stronie.

http://www.filo.pl - vortal językowy

"Słówka" przesyłane e-mailem zawierają dwa przetłumaczone wyrażenia wraz z przykładowymi, także przetłumaczonymi zdaniami. Ponadto w przesyłkach z języka angielskiego i niemieckiego znajdziesz dodatkowo dwa wyrażenia biznesowe.
"Słówka" są też dostępne na stronie WWW .
Materiały dodatkowe - np. szczegółowo opracowane słownictwo np. angielski z Orwellem i niemiecki z Kafką.
Koszt usługi to 9 zł + VAT za 30 dni nauki. Przesyłki są wysyłane do wszystkich polskich sieci GSM

Centrum Językowe Filolog.pl (
www.kursy.filolog.pl)
rozszerzyło podobną funkcjonalność systemu kursów językowych on-line o darmowe lekcje próbne.
Dzięki temu każda osoba, zainteresowana nauką języka przez Internet, będzie mogła przekonać się, czy ten sposób nauki jest dla niej.
Aby uzyskać dostęp do darmowych lekcji próbnych wystarczy wybrać interesujący nas kurs i założyć konto w systemie. W ten sposób otrzymujemy dostęp do pierwszych kilku lekcji (standardowo od 3 do 5).

Dostępne są konwersacje on-line: angielski z native speaker'em.
(podobnie inne języki).

http://archibald.pl/kursy/mailing.asp
Kursy mailowe.

www.slowka.pl - nauka słówek przez email
Portal slowka.pl we współpracy z serwisem
www.Profesor.pl  udostępnił bezpłatną usługę nauki słówek przez email. Udostępnia lekcje języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego lub niderlandzkiego. Pięć razy w tygodniu otrzymasz za darmo zestaw dwóch słówek z przykładowymi zdaniami i tłumaczeniem. Do każdej lekcji dołączone są nagrania poprawnej wymowy wykonane wyłącznie przez native speakerów. Angielski oferuje dwa poziomy lekcji. 

http://www.angielski.edu.pl

Język angielski - FCE, CAE, CPE, TOEFL, matura, testy

Serwis e-mailowy w którym otrzymuje się jedno słówko z tłumaczeniem oraz z zastosowaniem w zdaniu (też tłumaczenie). Aktywacja konta przez link wysłany e-mailem.

Przy pewnej dyscyplinie słówka możesz wysyłać także na komórkę sobie samemu - korzystając z wysyłek ustawianych czasowo w bramkach sms.

Patrz też  strona
http://pryczkowski.topcities.com  i http://www.uczsie.pl, gdzie jest kilka programów do nauki słówek. 

Programy komputerowe wspomagające naukę

Istnieje wiele programów, które można nabyć w sklepach lub które są wykorzystywane przez firmy szkoleniowe.
Komputerowe wspomaganie nauki słówek oferują programy SuperMemo, Profesor Henry - Słownictwo i eTeacher. Moduły służące do tego celu można znaleźć również w programach LangMaster'a i programie Travel Broadens the Mind. 

Z reguły są to metody komputerowo-multimedialne wykorzystujące dyski optyczne (CD lub DVD).

CD są dużo  wygodniejsze i prostsze w użyciu niż tradycyjne kasety.  Materiał jest często podzielony na tradycyjne lekcje, ale można przy okazji wysłuchać tekstu, "wziąć udział" w zarejestrowanych codziennych sytuacjach, rozmowach, zarejestrować i sprawdzić własną intonację oraz porównać ze wzorcowym nagraniem lektora. Kursy te mają wiele animacji, filmów i trójwymiarowej grafiki.

EuroPlus+ to nowoczesny interaktywny program do nauki języka angielskiego. Został on opracowany na podstawie podręcznika Reward wydawnictwa Macmillan Heinemann English Language Teaching. Jest łatwy w obsłudze i gwarantuje naukę na wysokim poziomie.

To speak & to live in America
to niezwykle atrakcyjnie zrobiony program do nauki języka amerykańskiego. Zawiera pełny system gramatyki języka angielskiego, duży zasób słownictwa, zestaw dialogów i ćwiczeń uczących prowadzenia rozmowy towarzyskiej i zawodowej. Skonstruowany jako podróż po Ameryce, dostarcza mnóstwa informacji na temat jej życia codziennego, historii, geografii i obyczajowości.

Encarta
przeznaczona jest dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych osób uczących się języka angielskiego, które chcą poprawić swoją wymowę, możliwości komunikacji oraz rozszerzyć swoje zasoby językowe. Użytkownik może słuchać mówiących osób pojawiających się w interaktywnych scenkach, może do nich mówić, może ćwiczyć gramatykę oraz rozszerzać swój zakres słów oraz wyrażeń.

Oprócz kursów ogólnych są dostępne programy uzupełniające, zawierające materiały do opanowania zasad gramatyki lub nastawione przede wszystkim na naukę słówek. Są to: Advanced English SuperMemo, Profesor Henry - gramatyka, Heinemann Readers. Zawierają one mnóstwo zróżnicowanych ćwiczeń, nagrań, dają możliwość trenowania poprawnej wymowy oraz tworzenia własnych dialogów.

Profesor Henry - gramatyka  przeznaczony jest dla osób początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Program zawiera przejrzysty, ilustrowany i w pełni udźwiękowiony podręcznik, który przystępnie tłumaczy zasady gramatyki, a dostosowane do niego ćwiczenia pozwalają trwale przyswoić nowy materiał. Profesor Henry - gramatyka opiera się przede wszystkim na testach i ćwiczeniach w ładnej oprawie rysunkowej. Właśnie obrazki stanowią silny atut aplikacji.  Możliwość nagrywania własnej wymowy, słowniczek, edytor testów także ułatwiają naukę z Profesorem.
Istnieje wersja programu do nauki słówek. Przewaga PH nad Supermemo polega na tym, że w PH do większości wyrazów dołączone są przykładowe zdania. 
Z kolei Profesor Henry Rozumienie ze słuchu i Konwersacje w sposób kompleksowy kształci umiejętność praktycznego posługiwania się językiem angielskim. Dialogi, scenki, narracje do filmów oraz setki nagranych zdań i zróżnicowane ćwiczenia uczą nie tylko rozumienia ze słuchu, ale także pisania, mówienia i tłumaczenia. Praca z programem daje unikalną możliwość osłuchania się ze współczesnym językiem angielskim. Dzięki temu, że materiał został podzielony na 4 stopnie trudności (Beginner, Pre-Intermediate, Intermediate, Advanced), z programu mogą korzystać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane.

Advanced English SuperMemo analizuje postępy w nauce użytkownika i odpowiednio dobiera czas przeznaczony na zadania. Wtedy każdy wyraz jest zapamiętywany i utrwalany.

System Advanced English Proficiency pozwala efektywnie zapamiętać ok. 20 tysięcy słów i specjalistycznych wyrażeń angielskich. Odpowiadają one poziomem zaawansowania zasobowi mowy wykształconego Amerykanina lub Anglika, posiadającego znajomość języka specjalistycznego i naukowego z wielu różnych dziedzin. Słownictwo podzielono według kategorii tematycznych na poziomie wyższym niż w pakiecie Advanced English Speed up! Program prezentuje je w formie pytań i odpowiedzi zawierających definicje, przykłady użycia lub synonimy. Wszystkie ćwiczenia są ilustrowane nagraniami lektora.

Extreme English! - nowatorski program jest wyposażony w system rozpoznawania mowy, który umożliwia naukę bez używania myszy i klawiatury. Pakiet tworzy zestaw czterech popularnych Systemów Intensywnej Nauki Słownictwa. Pozwala on szybko i skutecznie opanować ponad 45 tysięcy słów i wyrażeń angielskich, od poziomu podstawowego do ekstremalnie zaawansowanego.

W programie Heinemann Readers użytkownik uczy się słówek w praktyce, czytając książki z płyt CD. Są to fragmenty znanych powieści, nowel i opowiadań. Każde słówko użyte w tekście jest objaśnione i w trakcie czytania można wyświetlić jego znaczenie.

English in Action
- program służący do ćwiczenia rozumienia ze słuchu i wymowy. Zawiera wywiady ze znanymi osobami: pisarzami, aktorami, politykami. Po wysłuchaniu wywiadu można przeczytać jego tekst oraz samemu próbować wypowiadać niektóre kwestie.

Program i materiały do metody Callana
na stronie
http://eklo.lh.pl/callan  Powstał on z myślą o nauce słownictwa z kursu metodą Callana, ale zaczęły pojawiać się ostatnio dodatkowo bazy słownictwa tematycznego. Dodatkowo pełny monitoring przebiegu nauki ze statystykami. Filmy, obszerne nagrania, dialogi i bogato ilustrowane ćwiczenia skutecznie uczą języka angielskiego.
Każdy z blisko 50 filmów i obszernych nagrań posiada transkrypcję pomocną zwłaszcza dla początkujących. Scenki z udziałem 13 profesjonalnych lektorów o zróżnicowanym akcencie kształcą analizator słuchowy i jednocześnie wzbogacają słownictwo i utrwalają dobre wzorce językowe. Dzięki bogactwu multimediów nauka jest skuteczna i przyjemna.
Nagrywanie przez mikrofon i interaktywne dialogi doskonalą prawidłową wymowę

Supermemo  ( www.supermemo.net.pl)

Bogaty zestaw kursów na wielu poziomach (nie tylko języki) opartych na metodyce powtórzeń dostosowanych do tempa nauki. Bezpłatna rejestracja i sporo bezpłatnych lekcji językowych i z różnych dziedzin nauki i sztuki. Płatne: FCE z egzaminem, Intensiv Deutsch...
Istnieją także różne zewnętrzne bazy słownictwa do SuperMemo, np.z programu Col2SM. Dzięki niemu można całość słownictwa ze słownika Collinsa zaimportować do SuperMemo. Program jest darmowy i do ściągnięcia na stronie
http://col2sm.superihost.com/ 

Tutaj możesz pobrać wyczerpujący opis SuperMemo98 (44 strony, plik pdf, 767 kB)

eMaestro

Podobnym, rodzimym, obiecującym i tanim (CENA PROMOCYJNA - 9,90 ZŁ!) produktem jest program (na PC) eMaestro 
http://www.emaestro.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=29


Wg autoreklamy program pozwala:
10 x szybciej (bo możesz zapamiętać w godzinę tyle, ile normalnie w ciągu pół dnia wkuwania)
100 x efektywniej (bo mniej czasu poświęcasz na naukę większej partii słownictwa)
Na stronie producenta opisano doświadczenie w którym uzyskano tempo nauki 400 słów na godzinę (!!!)
Program wykorzystuje naturalne mechanizmy uczenia się przez zabawę. 

Cytuję z opisu: 
W trybie TEST program prosi cię o poprawne przetłumaczenie losowo wybranego wyrazu lub zwrotu z danej kategorii. Jeżeli tłumaczenie będzie poprawne usłyszysz miły dla ucha dźwięk, a ilość dobrych odpowiedzi na Twoim koncie wzrośnie o jeden. Jeżeli jednak nie uda Ci się, wówczas do akcji wkroczy MEMO+. Nowatorska funkcja, która ma na celu podświadome utrwalenie konkretnego tłumaczenia. Oczywiście eMaestro! nie spocznie, dopóki wszystkie słowa i zwroty z danej kategorii nie zostaną poprawnie przetłumaczone.
Każda Twoja odpowiedź jest śledzona przez "Komunikator"? Jest to system, który śledzi i komentuje postęp Twojej nauki. Sam sprawdzisz czy jego ocena Twoich umiejętności jest trafna.
Słownictwo w programie jest obszernym autorskim zbiorem tłumaczy językowych. 

eMaestro! oferuje Ci:
...
Możliwość pracy KILKU OSÓB na jednym komputerze 
Tryb nauki i testów słownictwa z zakresu prawie 100 KATEGORII TEMATYCZNYCH 
Ilość słów, która wystarczy na KILKA MIESIĘCY NAUKI !!! 
INTELIGENTNY "Komunikator", który czuwa nad postępem Twojej nauki 
ZAPAMIĘTYWANIE WYNIKÓW 
Rewelacyjny system wzmocnienia zapamiętywania słówek: MEMO+ 
Możliwość tworzenia NOWYCH KATEGORII oraz wpisywania do nich WŁASNYCH SŁÓWEK. Jest to idealne narzędzie do nauki słówek przed egzaminem !!! 
MOŻLIWOŚĆ PRZYPISANIA JEDNEGO SŁOWA DO KILKU KATEGORII. Oznacza to np. że można w prosty sposób przypisać istniejące w słowniku wyrazy do własnych kategorii. Można tworzyć własne zestawy Wbudowany mechanizm AKTUALIZACJI SŁOWNIKA, który umożliwia Ci również wczytywanie własnych słówek przygotowanych np. w Excelu ! 
Obsługę SYNONIMÓW (jeden wyraz może mieć kilka poprawnych tłumaczeń) 
POMOC, która wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Aktualnie dzięki eMaestro! można się uczyć w tej chwili jednego z 4 języków:
ANGIELSKI, HISZPAŃSKI, FRANCUSKI, NIEMIECKI.

Inne przykładowe strony

www.profesor.pl- publikacje, awans zawodowy nauczycieli, serwis edukacyjny
www.korepetycje.profesor.pl - baza korepetycji, lekcje, angielski, niemiecki
www.rzeczpospolita.pl/tematy/testy-ang- testy.

--
Na podstawie materiałów z wymienionych stron i artykułu "
Metody nauki języków obcych" - opr. Leszek Korolkiewicz - redaktor L-earn.net

Uwaga! Artykuł archiwalny. Internet i w ogóle media są dynamiczne - podane wyżej kontakty i oferty mogą być wkrótce nieaktualne...

Szukaj w serwisie

Szukanie w sieci (Google)
zaawansowane

w polskim internecie
za granicą
 

skok na str. startową

jest cenne!

7 minut!
ipe
wysylkowa

Powiadamiacz

Powiadom znajomego o tym serwisie!
(wpisz adres e-mail znajomego; będziesz mógł jeszcze zredagować wiadomość)

powiadom.4free.plShare


Copyright 2003-13 Leszek Korolkiewicz
info (at) L-earn.net.
Kontakty    O nas   Polityka prywatności    Współpraca    Prawa autorskie  Autorzy  Licznik od 2.2005:

pozycjonowanie